BIP ZSG w Gorzowie Śląskim
Wersja dla słabowidzących

Publiczna
Szkoła Podstawowa

w Gorzowie Śląskim

Skontaktuj sie z nami

sekretariat
+48 34 359 42 19


napisz do nas
sekretariat@zsggorzow.pl
Wersja dla słabowidzących

Spotkanie studyjne "Mamy rady na odpady"

W październiku 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Śląskim brała udział w podróży studyjnej realizowanej w ramach projektu „Mamy rady na odpady”, kampania realizowana na terenie województwa opolskiego. Wizyta zaplanowana była do Nadrenii – Palatynatu - regionu partnerskiego Województwa Opolskiego  w Niemczech, by zapoznać się tam z działaniami i infrastrukturą z zakresu gospodarowania odpadami oraz działaniami proekologicznymi w regionie. Nasza szkoła podejmowała szereg działań realizowanych w ramach tego projektu zdobywając miejsca na podium lub uzyskując wyróżnienia.

Program obejmował min:

  1. Spotkanie w Ministerstwie Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii i Mobilności

Kaiser-Friedrich-Straße 1, Mainz

Prezentacja: Pani Sylwia von Rechenberg

  1. Spotkanie z Panem Jonathanem Spindlerem - dyrektorem Związku Partnerstwa Nadrenia-Palatynat – Porozumienie Czterostronne oraz z przedstawicielką Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Panią Sandrą Gerhard

Prezentacja: Działania proekologiczne, promujące idee zero/less waste we współpracy zagranicznej i projektach kierowanych do młodzieży.

 

  1. Wizyta w Mainz - Bingen – NABU- Centrum Ochrony Przyrody w Rheinauen

Tematy: Ochrona przyrody, zrównoważone budownictwo, wolontariat, współpraca z gospodarką

Prezentacja: Pani Karin Czichy

  1. Wizyta w „Pozaszkolnym Centrum Edukacji Ekologicznej”

Oprowadzanie: Pani Verena Kaspar

 

  1. Wizyta w powiatowym składowisku odpadów i centrum recyklingu Kirchberg

 

Oprowadzanie: Pan Thomas Lorenz – prezes Rhein-Hunsrück Entsorgung

Bardzo cieszy nas, że nasza szkoła dołączyła do grupy nauczycieli ze szkół województwa opolskiego, aby wspólnie uczestniczyć w podróży studyjnej do Nadrenii-Palatynatu – regionu partnerskiego Województwa Opolskiego, w ramach projektu „Mamy rady na odpady” – kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego.  Podczas spotkań, prelekcji i warsztatów szczególną uwagę poświęcono na inicjatywy edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony przyrody, klimatu oraz zrównoważonego obiegu zamkniętego. Warsztaty otworzyły nam jako szkole nowe możliwości współpracy zarówno z innymi szkołami w kraju czy z zagranicy w ramach projektów realizowanych przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.